JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo 8/9 2.0L 4G63 85.00mm Asym.
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-297478
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Bore - Actual | 85.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1/9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.30- mm |
| Dome Volume | -17.1 cc |
| GTIN | 00193564037213 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3346 |
| Stroke | 94.00 mm |
| Weight - Nominal | 293 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo 8/9 2.0L 4G63 85.00mm Asym.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.