Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8L 24v – VR6 |
| Bore - Actual | 81.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 37.10 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.75- mm |
| Dome Volume | -19.5 cc |
| GTIN | 00193564044617 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 179,00 mm |
| Package Length | 336,00 mm |
| Package Weight | 3984.00 g |
| Package Width | 330,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3189 |
| Weight - Nominal | 326 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW VR6 24V 81.00mm 8.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.