Wiseco Piston Kit HD Twin Cam 88 (4.000 Stroke) ’99-06-3.760
132,55 €
Esgotado
REF:
W4995P1
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.760 in |
| Bore - Oversize | .010 in |
| Bore - Standard | 3.750 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Displacement | 1456 cc |
| Dome Volume | +19.5 cc |
| Engine Type | 88 ci |
| Piston Head Type | Domed |
| Skirt Coating | Moly |
| Stroke | 4.000 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.183 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.183 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.000 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD Twin Cam 88 (4.000 Stroke) ’99-06-3.760” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.