Wiseco Piston Kit HD Twin Cam 88/96/103 (4.375 Stroke)
172,48 €
Esgotado
REF:
W4998PS
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.875 in |
| Bore - Oversize | .125 in |
| Bore - Standard | 3.750 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.6:1 |
| Displacement | 1691 cc |
| Dome Volume | -2.2 cc |
| Engine Type | 103 ci |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Skirt Coating | ArmorGlide |
| Stroke | 4.375 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.205 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.205 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 2.150 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.150 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD Twin Cam 88/96/103 (4.375 Stroke)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.