Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.005 in |
| Bore - Oversize | .005 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.340 in |
| Compression Ratio - Actual | 8.9 @ 72cc |
| Displacement | 365 ci |
| Dome Volume | -14.3 cc |
| GTIN | 00193564244734 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Recommended | JG3108-4000-7 |
| Rod Length | 6.098 in |
| Stroke | 3.622 in |
| Weight - Nominal | 431 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit LS2 -14.3cc B:4.005” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.