JE-Pistons Pin Straight 25,15 x 74,42 x 4,57
31,30 €
Esgotado
REF:
JE-990-2930-18-52C
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Chamfered |
| GTIN | 00193564008190 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.930 in |
| Material Type | 52100 High Carbon Steel, Through Hardened |
| Outside Diameter | .990 in |
| Outside Diameter Alt | 25.1460 mm |
| Piston Pin Diameter | 25.15 mm |
| Series | 52 Series |
| Wall Thickness | 0.180 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 169 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin Straight 25,15 x 74,42 x 4,57” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.