Wiseco Piston Kit YXE/F850 Wolverine X2/X4 ’18-26 10.5:1 CR
166,07 €
Esgotado
REF:
W40291M08200
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Yamaha |
| Modelo Veículo | Wolverine X2 850, Wolverine X2 850 R-Spec, Wolverine X4 850 |
| Ano | 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026 |
| Bore - Standard | 82.00 mm |
| Piston Size | 81.94 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Total Height | mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00 mm |
| Compression Height | mm |
| Boss Space In | mm |
| Piston Head Type | Flat with hollow top |
| Skirt Coating | – |
| Additional Info | Forged Piston |
| OEM Reference No | BG4-E1631-00-00 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564445872 |
| Piston Ring Part # | W3228XG |
| Piston Pin Part # | WS682 |
| Circlip Part # | WCW19 |
| Package Height | mm |
| Package Length | mm |
| Package Weight | g |
| Package Width | mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit YXE/F850 Wolverine X2/X4 ’18-26 10.5:1 CR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.