ZRP Conrod Kit Clio 1.8/2.0 16v 144.00 -21- I-Beam Light-L19
711,94 €
Esgotado
REF:
R-REN-001-I-L19
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | ZRP |
|---|---|
| Grupo | Connecting Rods |
| Marca Veículo | Renault |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – F7P, 2.0L 16v – F4R 730/732, 2.0L 16v – F4R 830/832, 2.0L 16v – F4Rt 776/874, 2.0L 16v – F7R |
| Additional Info | With bearing tag / Light weight design |
| Big-End Bore | 51.60 mm |
| Big-End Width | 25.00 mm |
| GTIN | 00009890001216 |
| Length | 144.00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Series | Standard |
| Shape | I-Beam |
| Type | I-Beam |
| Weight - Nominal | 513 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “ZRP Conrod Kit Clio 1.8/2.0 16v 144.00 -21- I-Beam Light-L19” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.