JE-Pistons JE STRAIGHT WALL PIN .812 X 2.500 CHAMFERED
15,21 €
Esgotado
REF:
JE-812-2500-14-51C
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Edge Type | Chamfered |
| GTIN | 00193564005731 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.500 in |
| Material Type | 5115 Low Carbon/Case-Hardened Steel |
| Outside Diameter | .812 in |
| Outside Diameter Alt | 20.6248 mm |
| Package Height | 27,00 mm |
| Package Length | 78,00 mm |
| Package Weight | 92.00 g |
| Package Width | 26,00 mm |
| Series | 51 Series |
| Wall Thickness | 0.140 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 95 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons JE STRAIGHT WALL PIN .812 X 2.500 CHAMFERED” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.