JE-Pistons Pin Straight 12,45 x 48,46 x 1,52
15,21 €
Esgotado
REF:
JE-490-1908-06-51S
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Sharp |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 1.908 in |
| Material Type | 5115 Low Carbon/Case-Hardened Steel |
| Outside Diameter | .490 in |
| Outside Diameter Alt | 12.4460 mm |
| Piston Pin Diameter | 12.45 mm |
| Series | 51 Series |
| Wall Thickness | 0.060 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 19 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin Straight 12,45 x 48,46 x 1,52” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.