JE-Pistons Set BTO VW 2.0 Ltr 16v 9A 82.50mm 11.5:1 (ASY)
825,73 €
Esgotado
REF:
JE-325387C-04
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 9A |
| Bore - Actual | 82.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 29.59 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.01- mm |
| Dome Volume | 4.1 cc |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1001-3248 |
| Weight - Nominal | 289 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Set BTO VW 2.0 Ltr 16v 9A 82.50mm 11.5:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.