JE-Pistons Pin Straight 23,16 x 63,50 x 3,56
15,21 €
Esgotado
REF:
JE-912-2500-14-51S
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Sharp |
| GTIN | 00193564007278 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.500 in |
| Material Type | 5115 Low Carbon/Case-Hardened Steel |
| Outside Diameter | .912 in |
| Outside Diameter Alt | 23.1648 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.16 mm |
| Series | 51 Series |
| Wall Thickness | 0.140 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 111 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin Straight 23,16 x 63,50 x 3,56” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.