Diamond Piston Kit Nissan VR38DETT 99.5mm 9.6:1
1 521,00 €
Esgotado
REF:
DIA-81012-6
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Diamond |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Additional Info | Resleeved Series |
| Bore - Actual | 99.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.24 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.6:1 |
| Dome Volume | -6.5 cc |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | 09503917 |
| Stroke | 94.40 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Diamond Piston Kit Nissan VR38DETT 99.5mm 9.6:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.