Diamond Piston Kit BMW/Toyota 3.0L B58 82.0mm 11.0:1
1 425,01 €
Esgotado
REF:
DIA-37050-6
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Diamond |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW, Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – B58, 3.0L 24v – B58B30 |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.14 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.0:1 |
| Dome Volume | -8.4 cc |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 09523228 |
| Stroke | 94.60 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Diamond Piston Kit BMW/Toyota 3.0L B58 82.0mm 11.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.