Supertech Piston Kit Subaru EJ255/EJ257 100.00 8.3:1
1 092,38 €
Esgotado
REF:
P4-SU100-N20B-H13-4
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.5L 16v – EJ255, 2.5L 16v – EJ257 |
| Bore - Actual | 100.00 mm |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.3:1 |
| Dome Volume | -20.5 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | Not Included |
| Ring Set Recommended | R100-SWF20068-2 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Piston Kit Subaru EJ255/EJ257 100.00 8.3:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.