Piper Camshaft Rover 4.0/4.6L V8 (Short Nose) Torque Max
623,45 €
Esgotado
REF:
V846TMAX
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 274 deg |
| Full Exhaust Lift | 118 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| TDC Exhaust Lift | 0.98 mm |
| TDC Intake Lift | 1.68 mm |
| Timing Exhaust | 75 – 19 deg |
| Timing Intake | 27 – 67 deg |
| Type | Off Road/Towing |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.18 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.18 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover 4.0/4.6L V8 (Short Nose) Torque Max” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.