Piper Camshaft Rover 4.0/4.6L V8 (Short Nose) Rally
623,45 €
Esgotado
REF:
V846BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 284 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1800-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.98 mm |
| TDC Intake Lift | 1.99 mm |
| Timing Exhaust | 72 – 32 deg |
| Timing Intake | 32 – 72 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 12.32 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 12.32 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover 4.0/4.6L V8 (Short Nose) Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.