Piper Camshaft Toyota 2JZ VVTI Ultimate Road
1 318,28 €
3 em stock
REF:
TOY2JZBP285GTE
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Package Height | 88,00 mm |
| Package Length | 716,00 mm |
| Package Weight | 7580.00 g |
| Package Width | 330,00 mm |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.37 mm |
| TDC Intake Lift | 1.12 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 22 deg |
| Timing Intake | 22 – 62 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.50 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 9.55 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 2JZ VVTI Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.