Piper Camshaft Toyota 1.6L 16v 4A-GE Race
1 083,40 €
Esgotado
REF:
TOY16VBP320B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – 4A-GE |
| Duration Exhaust | 326 deg |
| Duration Intake | 326 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 4000-9000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.96 mm |
| TDC Intake Lift | 4.01 mm |
| Timing Exhaust | 89 – 57 deg |
| Timing Intake | 57 – 89 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.44 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 9.49 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 1.6L 16v 4A-GE Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.