Piper Camshaft Mitsubishi 4G63 Evo 8 Group A
1 083,40 €
Esgotado
REF:
MITS8GPAB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Duration Exhaust | 267 deg |
| Duration Intake | 265 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| TDC Exhaust Lift | 0.96 mm |
| TDC Intake Lift | 1.14 mm |
| Timing Exhaust | 63 – 29 deg |
| Timing Intake | 26.5 – 58.5 deg |
| Type | Group A |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 9.60 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.50 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Mitsubishi 4G63 Evo 8 Group A” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.