Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | N/A |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | N/A |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.27 mm |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | N/A |
| Timing Intake | 62 – 22 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 9.86 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | N/A |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover K Series 16v Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.