Piper Camshaft Ford 2.3/2.8L V6 Cologne Injection Fast Road
513,38 €
Esgotado
REF:
V628BP270BL
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.04 mm |
| TDC Intake Lift | 1.09 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 24 deg |
| Timing Intake | 24 – 68 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.24 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.24 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 2.3/2.8L V6 Cologne Injection Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.