Piper Camshaft Toyota 2.0 16v 3SGE/3SGTE Not BEAMS Rally
1 083,40 €
Esgotado
REF:
TOYSGTBP300B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 3S-GE, 2.0L 16v – 3S-GTE |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.52 mm |
| TDC Intake Lift | 1.83 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 26 deg |
| Timing Intake | 28 – 64 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.92 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 2.0 16v 3SGE/3SGTE Not BEAMS Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.