Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 312 deg |
| Duration Intake | 312 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3200-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.52 mm |
| TDC Intake Lift | 4.57 mm |
| Timing Exhaust | 80 – 52 deg |
| Timing Intake | 52 – 80 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.45 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 12.45 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph 2.0/2.5 6-Cyl Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.