Piper Camshaft Aston Martin DB5/DB6 Race
1 157,53 €
Esgotado
REF:
ASTONBP320B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 310 deg |
| Duration Intake | 310 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 2800-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.80 mm |
| TDC Intake Lift | 4.85 mm |
| Timing Exhaust | 79 – 51 deg |
| Timing Intake | 51 – 79 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.48 mm |
| Valve Exhaust Lift | 13.74 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.43 mm |
| Valve Intake Lift | 13.79 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Aston Martin DB5/DB6 Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.