Piper Camshaft Aston Martin DB5/DB6 Rally
1 157,53 €
Esgotado
REF:
ASTONBP300B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.47 mm |
| TDC Intake Lift | 4.52 mm |
| Timing Exhaust | 76 – 44 deg |
| Timing Intake | 44 – 76 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 13.23 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 13.28 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Aston Martin DB5/DB6 Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.