Piper Camshaft Aston Martin DB5/DB6 Ultimate Road
1 157,53 €
Esgotado
REF:
ASTONBP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 284 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 1800-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.18 mm |
| TDC Intake Lift | 3.23 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 70 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.32 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.37 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Aston Martin DB5/DB6 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.