Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 288 deg |
| Duration Intake | 288 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 2800-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.10 mm |
| TDC Intake Lift | 3.38 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 38 deg |
| Timing Intake | 40 – 68 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.30 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.30 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover K Series 16v Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.