Piper Camshaft Alfa Romeo 75/155/164 2.0 TS 8v Ultimate Road
1 099,30 €
Esgotado
REF:
ALFR20BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 290 deg |
| Duration Intake | 290 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.95 mm |
| TDC Intake Lift | 4.00 mm |
| Timing Exhaust | 71 – 39 deg |
| Timing Intake | 39 – 71 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.08 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.13 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Alfa Romeo 75/155/164 2.0 TS 8v Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.