Piper Camshaft Opel 1.6/1.8/2.0L 8v J SERIES Fast Road
488,00 €
Esgotado
REF:
A18BP270BHB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 276 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 64 – 24 deg |
| Timing Intake | 28 – 68 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.29 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.81 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel 1.6/1.8/2.0L 8v J SERIES Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.