Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Rally
1 007,39 €
Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Race
1 007,39 €
Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Rally
1 007,39 €
Esgotado
REF:
A16VBP300MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – C20LET, 2.0L 16v – C20XE |
| Additional Info | Short Exhaust Camshaft Optional |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 290 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.69 mm |
| TDC Intake Lift | 3.51 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 39 – 71 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.67 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.56 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.