Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – C20LET, 2.0L 16v – C20XE |
| Additional Info | Short Exhaust Camshaft Optional |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2600-7800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.92 mm |
| TDC Intake Lift | 2.92 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.56 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.56 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.