Piper Camshaft Opel Z18XE Fast Road
1 057,73 €
Piper Camshaft Audi 5 CYL 10v Rally
863,93 €
Piper Camshaft Audi 5 CYL 10v Ultimate Road
863,93 €
1 em stock
REF:
AUD5BP285HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 569,00 mm |
| Package Weight | 3428.00 g |
| Package Width | 84,00 mm |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.40 mm |
| TDC Intake Lift | 2.45 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 32 deg |
| Timing Intake | 32 – 68 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.48 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.76 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.43 mm |
| Valve Intake Lift | 10.81 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Audi 5 CYL 10v Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.