Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Rally
368,93 €
Esgotado
REF:
XFBP300B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 316 deg |
| Duration Intake | 316 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3000-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.50 mm |
| TDC Intake Lift | 4.50 mm |
| Timing Exhaust | 82 – 54 deg |
| Timing Intake | 54 – 82 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.38 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.66 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.38 mm |
| Valve Intake Lift | 11.66 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.