Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Mild Road
368,93 €
Esgotado
REF:
XFBP255B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 260 deg |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Intake Lift | 109 deg |
| Power Band | 1000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.22 mm |
| TDC Intake Lift | 1.22 mm |
| Timing Exhaust | 59 – 21 deg |
| Timing Intake | 21 – 59 deg |
| Type | Mild Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.75 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.45 mm |
| Valve Intake Lift | 9.75 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Mild Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.