Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race
368,93 €
Esgotado
REF:
XFA9B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 336 deg |
| Duration Intake | 336 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| TDC Exhaust Lift | 4.24 mm |
| TDC Intake Lift | 4.29 mm |
| Timing Exhaust | 92 – 64 deg |
| Timing Intake | 64 – 92 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.48 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.14 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.43 mm |
| Valve Intake Lift | 11.19 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.