Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race
368,93 €
Esgotado
REF:
XF391B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 296 deg |
| Duration Intake | 296 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 3000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.64 mm |
| TDC Intake Lift | 2.64 mm |
| Timing Exhaust | 78 – 38 deg |
| Timing Intake | 38 – 78 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.18 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.45 mm |
| Valve Intake Lift | 11.18 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.