Piper Camshaft Rover K Series 16v Mild Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
ARKBP255HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 248 deg |
| Duration Intake | 248 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.14 mm |
| TDC Intake Lift | 1.14 mm |
| Timing Exhaust | 54 – 14 deg |
| Timing Intake | 14 – 54 deg |
| Type | Mild Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 8.84 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.84 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover K Series 16v Mild Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.