Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 320 deg |
| Full Exhaust Lift | 100 deg |
| Full Intake Lift | 100 deg |
| Power Band | 2000-6800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.34 mm |
| TDC Intake Lift | 4.78 mm |
| Timing Exhaust | 75 – 45 deg |
| Timing Intake | 60 – 80 deg |
| Type | Rally Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.38 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.51 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.38 mm |
| Valve Intake Lift | 11.56 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Austin Healey 3000 Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.