Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 296 deg |
| Duration Intake | 296 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.63 mm |
| TDC Intake Lift | 3.68 mm |
| Timing Exhaust | 72 – 44 deg |
| Timing Intake | 44 – 72 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.457 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.03 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.406 mm |
| Valve Intake Lift | 12.08 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Austin Healey 3000 Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.