Piper Camshaft Austin Healey 3000 Std. Profile
861,28 €
Esgotado
REF:
AH3BJ8B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 266 deg |
| Duration Intake | 266 deg |
| Full Exhaust Lift | 105 deg |
| Full Intake Lift | 105 deg |
| Power Band | 1000-5000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.32 mm |
| TDC Intake Lift | 1.85 mm |
| Timing Exhaust | 63 – 23 deg |
| Timing Intake | 28 – 58 deg |
| Type | Standard Profile |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.38 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.38 mm |
| Valve Intake Lift | 9.54 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Austin Healey 3000 Std. Profile” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.