Piper Camshaft Opel C12/C13/C14/C16 GSI Race
488,00 €
Esgotado
REF:
A13BP320MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – C16NZ |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3500-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 76 – 44 deg |
| Timing Intake | 44 – 76 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.32 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 12.32 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel C12/C13/C14/C16 GSI Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.