Piper Camshaft VAG 2.8/2.9L VR6 12v Fast Road
952,13 €
Esgotado
REF:
VR629BP270HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Intake Lift | 115 deg |
| Power Band | 1800-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.98 mm |
| TDC Intake Lift | 0.98 mm |
| Timing Exhaust | 67 – 17 deg |
| Timing Intake | 17 – 67 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.8/2.9L VR6 12v Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft VAG 2.8/2.9L VR6 12v Fast Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
VR629BP270HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Intake Lift | 115 deg |
| Power Band | 1800-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.98 mm |
| TDC Intake Lift | 0.98 mm |
| Timing Exhaust | 67 – 17 deg |
| Timing Intake | 17 – 67 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.8/2.9L VR6 12v Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.