Piper Camshaft VAG 1.3L 8v G40/1.4L 8v Ultimate Road
497,36 €
Esgotado
REF:
VPHBP285HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.3L 8v – G40 |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 268 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-7200 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.75 mm |
| TDC Intake Lift | 1.75 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 26 deg |
| Timing Intake | 26 – 62 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.3L 8v G40/1.4L 8v Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.