Piper Camshaft VAG 2.0 16v ABF/1.8 16v KR Rally
952,13 €
Esgotado
REF:
V16VBP300MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – KR, 2.0L 16v – ABF |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.00 mm |
| TDC Intake Lift | 3.05 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.13 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.18 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.0 16v ABF/1.8 16v KR Rally” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft VAG 2.0 16v ABF/1.8 16v KR Rally
1 027,39 €
Esgotado
REF:
V16VBP300MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – KR, 2.0L 16v – ABF |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.00 mm |
| TDC Intake Lift | 3.05 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.13 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.18 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.0 16v ABF/1.8 16v KR Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.