Piper Camshaft VAG 2.0 16v ABF/1.8 16v KR Fast Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
V16VBP270HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – KR, 2.0L 16v – ABF |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.60 mm |
| TDC Intake Lift | 1.14 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 22 deg |
| Timing Intake | 22 – 62 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.39 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.0 16v ABF/1.8 16v KR Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.