Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EJ20, 2.0L 16v – EJ205/207 |
| Duration Exhaust | 276 deg |
| Duration Intake | 276 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.91 mm |
| TDC Intake Lift | 1.91 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 28 deg |
| Timing Intake | 28 – 68 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.13 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 10.19 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Subaru EJ20 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.