Piper Camshaft Nissan RB26DETT Fast Road
1 260,88 €
Esgotado
REF:
NSKYBP270HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.6L 24v – RB26DETT |
| Duration Exhaust | 256 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1800-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.70 mm |
| TDC Intake Lift | 0.70 mm |
| Timing Exhaust | 58 – 18 deg |
| Timing Intake | 18 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 8.26 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.26 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Nissan RB26DETT Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.