Piper Camshaft Nissan 1.3L 16v Micra Ultimate Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
NISMICBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2500-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.75 mm |
| TDC Intake Lift | 1.80 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 30 deg |
| Timing Intake | 30 – 62 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.02 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 9.07 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Nissan 1.3L 16v Micra Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.