Piper Camshaft Nissan 1.3L 16v Micra Fast Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
NISMICBP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 248 deg |
| Duration Intake | 248 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1500-6800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.63 mm |
| TDC Intake Lift | 0.68 mm |
| Timing Exhaust | 54 – 14 deg |
| Timing Intake | 14 – 54 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.72 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 8.77 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Nissan 1.3L 16v Micra Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.